Dziś jest 1 Lipca 2022
06:13
W tym miejscu znajdą Państwo wszystkie aktualności dotyczące ubezpieczeń.
Najnowsze informacje dla Klientów
21 grudnia 2017
UFG: program pilotażowy do wykrywania wyłudzeń
Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny podaje, że do pilotażowego programu, którego celem jest zwiększenie wykrywalności oszustw w branży, przystąpiło 6 ubezpieczycieli posiadających łącznie 70 proc. rynku ubezpieczeń majątkowych w Polsce.
24 listopada 2017
Warta: car sharing dostępny w 7 polskich miastach
Warta informuje, że we współpracy z Traficar, wprowadza do swojej oferty opcję car sharingu zamiast auta zastępczego z ubezpieczenia OC. Jeśli poszkodowany zdecyduje się na tę opcję rozliczenia, otrzyma na skrzynkę mailową instrukcję i voucher kwotowy na darmowe przejazdy Traficarem. Usługa jest dostępna w siedmiu polskich miastach: Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Gdyni i Sopocie. Przyznany limit kwotowy działa w formule bezterminowej i nie ma dziennych ograniczeń. Środki nie tracą ważności i w sytuacji, gdy nie zostaną wykorzystane w terminie np. naprawy własnego samochodu można je wykorzystać na dowolne przejazdy Traficarem w przyszłości.
17 listopada 2017
UFG o pomysłach KE na OC w Unii
 

  Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny informuje o nowych propozycjach Komisji Europejskiej na ubezpieczenia OC w Unii Europejskiej. Są one owocem przeprowadzonego przez KE przeglądu dyrektywy ubezpieczeń komunikacyjnych.
Nowe propozycje mają ułatwić mieszkańcom Unii zakup ubezpieczenia OC, szczególnie po przeprowadzce do innego kraju wspólnoty. Wśród nowych propozycji są:
- Wprowadzenie jednolitego formularza zaświadczenia o historii szkód z OC.
- Zobligowanie ubezpieczycieli do uwzględniania tej historii przy wyliczaniu składki danego kierowcy.
- Obowiązek publikowania sposobu naliczania bonusów za bezwypadkową jazdę.
17 listopada 2017
Zmiany na szczycie Talanxa
 
  Rada nadzorcza Talanxa zaakceptowała zmianę kadry kierowniczej w firmie. Jak podaje Talanx, to ważny krok w kierunku przyszłości grupy. Po 12 latach pracy o reelekcję podczas przyszłorocznego walnego zgromadzenia (8 maja 2018 r.) nie będzie ubiegać się dotychczasowy przewodniczący rady nadzorczej Wolf-Dieter Baumgartl. O przyjęcie do rady nadzorczej ubiegać się będzie dotychczasowy prezes Talanxa – Herbert K. Haas. Jednocześnie zrezygnuje on z członkostwa w zarządzie. Nowym prezesem Talanxa zostanie Torsten Leue, wcześniej członek zarządu odpowiedzialny za detaliczny biznes międzynarodowy, a także prezes Talanx International. Prezesurę w Talanx International obejmie Sven Fokkema, obecny członek zarządu Talanx International odpowiedzialny za biznes w Europie.